Internet: „Akarsz-e játszani?” - közösségi, szociális kampány (Kallós Zoltán Alapítvány)

Szeretettel köszöntelek a NetPolgár - Digitális Irástudó klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1042 fő
 • Képek - 4120 db
 • Videók - 1124 db
 • Blogbejegyzések - 1274 db
 • Fórumtémák - 87 db
 • Linkek - 571 db

Üdvözlettel,
M Imre
NetPolgár - Digitális Irástudó klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a NetPolgár - Digitális Irástudó klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1042 fő
 • Képek - 4120 db
 • Videók - 1124 db
 • Blogbejegyzések - 1274 db
 • Fórumtémák - 87 db
 • Linkek - 571 db

Üdvözlettel,
M Imre
NetPolgár - Digitális Irástudó klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a NetPolgár - Digitális Irástudó klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1042 fő
 • Képek - 4120 db
 • Videók - 1124 db
 • Blogbejegyzések - 1274 db
 • Fórumtémák - 87 db
 • Linkek - 571 db

Üdvözlettel,
M Imre
NetPolgár - Digitális Irástudó klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a NetPolgár - Digitális Irástudó klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1042 fő
 • Képek - 4120 db
 • Videók - 1124 db
 • Blogbejegyzések - 1274 db
 • Fórumtémák - 87 db
 • Linkek - 571 db

Üdvözlettel,
M Imre
NetPolgár - Digitális Irástudó klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

A gyermek életének legfontosabb (kifejező, elmélyülő) eszköze a játék. Kampányunkkal szeretnénk segítséget kérni tőletek abban, hogy gyermekeink minél teljesebben megéljék gyermekkorukat. Támogatásoddal egy új játszószobával és benne új játékokkal, eszközökkel csalhatunk mosolyt arcukra.


A kollégium játszószobáját naponta 50 elemi iskolás használja. Segítségetekkel szeretnénk közösségi terünket alapfelszerelésekkel felújítani, elvault eszközeinket, játékainkat lecserélni. A terem folyamatos használata miatt szükségessé vált a festés, padló cseréje, sötétítők beszerzése. Olyan játékokat szeretnék vásárolni, amely elősegíti a gyermek fejlődését, tanulási képességeit, erősítik az összetartozás tudatot. Eszközeink tárolására új bútorzatra is szükség van, illetve asztalokra, székekre, fotelekre, ahol kézműves foglalkozást tarthatunk. Célunk, hogy olyan teret hozzunk létre számukra, ahol tanulás után feltöltődhet, regenerálódhat, hasznosan töltheti el a szabad idejét.


A kollégium dolgozói nagy gondot fordítanak arra, hogy a gyermekek mindennapjai, délutánjai rendszerezettek legyenek. Igyekszünk a házi feladat elkészítése után különböző színes programokkal megtölteni a fiatalok délutánjait. A kollégiumban lakó gyermekek számára biztosítunk napi ötszöri étkezést, délutáni felkészítő oktatási programokat, orvosi ellátást, és napi, illetve heti ingáztatást. Diákjaink számára folyamatosan segítséget nyújtunk abban, hogy az iskolai követelményrendszernek a lehető legjobban megfeleljenek, de hangsúlyt fektetünk a hiánypótlásra és a felzárkóztatásra is. A szabadidő hasznos eltöltése lehetőséget nyújt játékos tanulásra, segít abban, hogy jobban megismerjük a gyerekeket foglalkoztató problémákat, gondjaikat. Heti rendszerességgel tartunk sokszínű, kiegészítő tevékenységeket, amelyeket a diákjaink napi teherbíró képessége határoz meg: népi gyerekjáték oktatáson, illetve tánctanításon, népdaltanuláson vehetnek részt. Rajztechnikák elsajátítását, magyar-, román, angol- kommunikációs készségek fejlesztésével színesítjük a gyermekek tanulással töltött hétköznapjait. A tartalmas kikapcsolódást a társasjátékozás, az esti film nézés, illetve kisebb kézműves tevékenységek jelentik, amelynek a játszószoba is otthont ad.


Támogatói oldal:

https://adjukossze.hu/kampany/akarsz-e-jatszani-1594


:::::

 

Magyarországi Kallós Zoltán Alapítvány

 

Kallós Zoltán Alapítvány szórványoktatási tevékenységei Az alapítvány eredményei közül egyik legjelentősebb, a magyar tannyelvű óvoda beindítása és a 25 évig szünetelő magyar osztályok újraindítása Válaszúton 1999-ben. A program összehangolt és tervszerű módon, hosszútávon biztosítja a mezőségi szórványközösség anyanyelven történő oktatását. Meggyőződésünk, hogy a szórványban nemzetünk megmaradását a gyerekek magyarságtudatának alakításával, tudásuk gyarapításával, igaz emberré nevelésével lehet segíteni. A mezőségi oktatási program indokoltsága - Intézményünk nélkül Kolozs és Maros megye 38 településén élő magyar gyermek kimaradna a magyar oktatási rendszerből. - Minőségi oktatást biztosítunk, megalapozzuk a továbbtanulás lehetőségét, mert az a gyermek aki alsó tagozaton nem ír és olvas magyarul, nem ismerkedik meg a magyar kultúrával, nem folytathatja tanulmányait felső tagozaton. - Aki nem végez magyar iskolát, az a tapasztalataink és a statisztika alapján elvész a magyarság számára. Jelenleg 140 gyerekkel foglalkozunk, vegyes (román-magyar) házasságból származik gyereklétszámunk 25 %-a . 1999-től több mint 500 gyermeket vezettünk be a magyar oktatási rendszerbe, húsz év alatt 1500 gyerekkel foglalkoztunk.

 

A szervezet hivatalos neve:

Magyarországi Kallós Zoltán Alapítvány

Szervezet rövid neve:

Kallós Zoltán Alapítvány

Honlap:

https://www.kallos.org.ro/

Facebook oldal:

https://m.facebook.com/KallosZoltanAlapitvany/

Youtube oldal:
https://www.youtube.com/user/KallosZoltanAlap

A szervezet e-mail címe:
kallosa.valaszut@gmail.com

Közhasznú jogállás:
igen

A szervezet telefonszáma:
+36 209216241

A szervezet címe:
1011 Budapest, Corvin tér 8. (Hagyományok Háza)

Tevékenységi kör:
Általános és egyéb szociális ellátás, szolgáltatás

Tevékenység leírása:

A kollégium dolgozói nagy gondot fordítanak arra, hogy a gyermekek mindennapjai, délutánjai rendszerezettek legyenek. Igyekszünk a házi feladat elkészítése után különböző színes programokkal megtölteni a fiatalok délutánjait. A kollégiumban lakó gyermekek számára biztosítunk napi ötszöri étkezést, délutáni felkészítő oktatási programokat, orvosi ellátást, és napi, illetve heti ingáztatást. Diákjaink számára folyamatosan segítséget nyújtunk abban, hogy az iskolai követelményrendszernek a lehető legjobban megfeleljenek, de hangsúlyt fektetünk a hiánypótlásra és a felzárkóztatásra is. A szabadidő hasznos eltöltése lehetőséget nyújt játékos tanulásra, segít abban, hogy jobban megismerjük a gyerekeket foglalkoztató problémákat, gondjaikat. heti rendszerességgel tartunk sokszínű, kiegészítő tevékenységeket, amelyeket a diákjaink napi teherbíró képessége határoz meg: népi gyerekjáték oktatáson, illetve tánctanításon, népdaltanuláson vehetnek részt. Rajztechnikák elsajátítását, magyar-, román, angol- kommunikációs készségek fejlesztésével színesítjük a gyermekek tanulással töltött hétköznapjait. A tartalmas kikapcsolódást a társasjátékozás, az esti film nézés, illetve kisebb kézműves tevékenységek jelentik.

Mire gyűjt:

A kollégium játszószobáját naponta 40 elemi iskolás használja. Szeretnénk közösségi terünket felújítani, eszközeinket, játékainkat lecserélni. A játékokon kívül, a gyermek fejlődését elősegítő fejlesztő eszközöket beszerezni. Célunk, hogy olyan teret hozzunk létre számukra, ahol tanulás után feltöltődhet, regenerálódhat, hasznosan töltheti el a szabad idejét.

Jogállás:
Közhasznú

Címkék: akarsz-e játszani? gyermek játék kallós zoltán alapítvány kollégium közösségi szociális kampány

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

M Imre üzente 5 hónapja

Kapcsolódó:
http://nepzene.network.hu/kereses/in_club/1/q/Kall%C3%B3s+Zolt%C3%A1n

Válasz

Ez történt a közösségben:

M Imre írta 11 órája a(z) Mi a véleményed a klub tartalmáról? fórumtémában:

Harmincnégy ingyen, online nézhető animációs filmet ajánl...

M Imre írta 11 órája a(z) Mi a véleményed a klub tartalmáról? fórumtémában:

Most van az a korszak, amikor az áruházláncok az online ...

M Imre írta 12 órája a(z) Mi a véleményed a klub tartalmáról? fórumtémában:

Döbbenetes felvételeket készítettek a Mount Everesten ...

M Imre írta 12 órája a(z) Mi a véleményed a klub tartalmáról? fórumtémában:

Biatorbágy alapozó felmérése (OpenStreetMap): 2019. június...

M Imre írta 12 órája a(z) A Google elveszi az Androidot a Huaweitől videóhoz:

A Huawei hétfői közleménye szerint a cégnek megvan a...

M Imre írta 12 órája a(z) Növényi jelképek... blogbejegyzéshez:

Érdekes. A virágok jelentését ismertem valamelyest. Mmm,...

M Imre írta 12 órája a(z) A Google elveszi az Androidot a Huaweitől videóhoz:

A vezeték nélküli hálózatainkat szabványosító Wi-Fi Alliance ...

M Imre írta 13 órája a(z) Mi a véleményed a klub tartalmáról? fórumtémában:

2019. május 24., péntek este 23:20 táján többen is ...

Kiss István 22 órája új blogbejegyzést írt: Növényi jelképek...

M Imre írta 1 napja a(z) Mi a véleményed a klub tartalmáról? fórumtémában:

2019. május 21-én hivatalosan is elfogadta az egyszer ...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu