M Imre üzente 2 éve

Példák, hogy civilként is van esély a győzelemre a hatalom ellen

Amikor egy bányát akarnak újranyitni a Pilisben, vagy 40 méter magas adótornyot építenének a lakóházakhoz közel, vagy hatalmas toronyházakat a Balatonnál, vagy társasházat egy kis park helyén: sokan csak legyintenének, hogy úgyse tehetnek semmit. Vagy legfeljebb írnak egy dühös hozzászólást, hogy nem tetszenek a tervek. Páran azonban túlmentek az első felháborodáson, ötleteket, időt és munkát fektettek bele, és addig szervezkedtek, amíg győztek.
https://rtl.hu/hazon-kivul/2022/01/04/civilek-gyozelem-a-hatalommal-szemben-adotorony-epites-park-helyett-tarsashaz

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Kedves Barátaim, természet szerető emberek!

Tudom, elég rég nem hallottatok felőlünk, de ennek a csendnek oka van, ez az ok pedig az volt, hogy lapítva, de tűkön ülve vártuk, hogy vége legyen a februárnak. Nem csak azért, mert undok hideg hónap az, hanem azért mert ennek a vége jegyzi annak a hat hónapnak is a végét, ameddig a bányacég kérvényezhette a bányanyitási kérelem szüneteltetését.
És nagyon jó hírem van, ugyanis ezt NEM tette meg!

Azóta már belső források is megerősítették, hogy a C&C Property Holding feladta a Pilisvörösvár II-es számú mészkőbánya újranyitási tervét!

Erőfeszítéseink és tiltakozásunk tehát nem volt hiábavaló. Ezúton szeretném megköszöni mindenkinek, aki segítette ezt a sokak által hiábavalónak tekintett harcot, és különösképpen a helyi polgármestereknek; Csicsmanczai Tamásnénak Pilisszántóról, Pilisvörösvár korábbi polgármesterének, Gromon Istvánnak, aki a vészharangot megkongatta és a jelenlegi polgármesternek, Dr. Fetter Ádámnak és a TEVŐ-nek. Azt hiszem nyugodtan állíthatjuk, hogy példa nélküli összefogás hozta meg ezt a nagyszerű eredményt.

De - mert mindig van egy 'de' - nem dőlhetünk hátra, ugyanis a bányanyitás tervéről nem tettek le végleg, tudomásunk szerint azt az ígéretet kapták, hogy akkor és amennyiben az M10-es utat elkezdik megépíteni, megkapják az engedélyt. Mivel az út egyelőre semmilyen elfogadott költségvetéssel nem rendelkezik, erre 10 éven belül nincs esély, ennek ellenére nekünk erre is fel kell készülni. Hiszen a Gellért-hegyet sem bontották el, amikor utat építettek mellette!

Azt szeretnénk, hogy ha a hatóságok megértének, hogy egy ilyen helynek; a hegyeknek, az erdőnek, a benne élő állatoknak sokkal nagyobb az értéke, mint az elbontható kövek értéke. Főleg annak a tükrében, hogy a környéken már üzemel két hatalmas bánya és éppen most adta meg a csobánkai önkormányzat az engedélyt egy harmadik bánya megnyitására innen 6 kilométerre (47°37'49.5"N 18°56'44.1"E). Három bánya csak elég lesz egy 10 négyzetkilométeres területen!

Sajnos, ebben az esetben is csak a nyilvánosság nyomásában bízhatunk, mert a hatóságok józanságára nem hagyatkozhatunk. Jól illusztrálja az emberekhez és a környezethez való hozzáállásukat az az indoklás, amit az ügyfélkérelmem elutasításának indoklásául kaptam a Pest Megyei Kormányhivatal Érdi Járási Hivatalától, amelyben az áll, hogy a kérelmem azért utasítják el, mert megállapították, hogy a tervezett bánya 186 méteren (!) kívül esik a lakóhelyemtől, így engem a szállópor nem zavarhat, a bányában dolgozó nehéz gépek kipufogógáza pedig még annyira sem, hisz azok hatásterülete csak 87 méter! (lásd a mellékelt képet)

Én arra kérem azt, aki ezt az indoklást adta, hogy most azonnal költözzön egy ilyen üzemelő bánya mellé 200 méterre, és nézzük meg, hogy milyen békésen is fog éldegélni ott! "Hogy itt bánya? Nem, észre sem vettük, hogy napjában robbantanak és folyamatosan zúgnak a kőzúzók és járnak a teherautók. Mi csak a madárcsicsergést halljuk."

De most tényleg nem a dühöngésnek, hanem az ünneplésnek van itt az ideje, a többivel majd megküzdünk, amikor itt az ideje.
Mert #nemadjukaPilist mert #miénkaPilis és #tiédaPilis ! Osszátok a jó hírt, hogy mások is lássák, érdemes harcolni azokért a dolgokért, amik fontosak!

Tisztelettel,
McMenemy Márk

https://www.facebook.com/fakatnebanyatapilisbe/posts/211135110264086?__tn__=K-R

Válasz

M Imre üzente 4 éve

A HunTv vendége:
https://youtu.be/OhoTQckNytU?t=225

Válasz

M Imre üzente 4 éve

McMenemy Márk húsz éve kommunikációs szakember, videós újságíró, műsorvezető, a Kert Tv tulajdonosa. Kertészeti témájú kisfilmjeit rendszeresen százezrek nézik. Azt mondja, a nagy ökológiai ügyekre még mindig nem figyelünk oda eléggé, de az irány jó, csak éppen közösségeket kell építeni és kerülni a méregzöldséget. Beszélgettünk Harariról, Erdogan gyilkos háborújáról és a populizmusról, de emellett arról is, milyen jó kitisztítani a pilisszántói patakot.

– Megválasztották önkormányzati képviselőnek Pilisszántón, aztán kiderült, hogy nem veheti át a mandátumát. Hogy történhet ilyen?
– Az eskütétel előtt szólt a jegyző, van egy jogszabály, amely nem teszi lehetővé, hogy önkormányzati képviselő legyen olyasvalaki, aki médiatartalom-szolgáltató, vagy ilyen cég ügyvezetője. Márpedig nekem ez a kenyerem, ezt az összeférhetetlenséget nem tudom megszüntetni. Ügyeskedni meg nem fogok, hogy majd átadom valakinek a céget a családban. Különben hogy emelhetnék később szót épp az ilyen trükközések ellen? Ilyen esetben nem időközit kell kiírni, hanem a második helyezett lesz a képviselő.

– Elég abszurd helyzet.
– Őszintén szólva érzek némi megkönnyebbülést, sokat is vacilláltam, belevágjak-e egyáltalán. Pilisszántón mindenki független, ami csodálatos helyzet, de még így is könnyű beleragadni a sárba. Nem a nagypolitikára gondolok, hanem arra, hogy rögvest megtalálnak sokan azzal, ki mivel sértette meg húsz éve a másikat, kivel vigyázzak, mert egy sunyi. Szóval máris beindult egymás szapulása. Még meg sem választottak, már olyan ügyekkel találtak meg, hogy azt a buszmegállót majd odébb kell ám tenni, mert ahol van, az úgy nem jó, és így tovább. Azért vágtam bele, hogy kitörhessünk kicsit a falu mikrokozmoszából, és őszintén szólva megijedtem, hogy túlságosan is le kell majd ragadnom a rögvalóságába. Ettől meg pont azzal nem fogok tudni eleget foglalkozni, amihez értek, amivel segíteni tudok a közösségemnek, amivel javítani tudom ennek a csodálatos falunak és térségnek az imázsát.

– De hiszen ön egy gyüttment. Minek akart beleszólni a helyiek dolgába?
– Igen, gyüttment, vagyis betelepült vagyok, bár már tizenhét éve itt élünk a családommal. Így is nagy arányban tudtam győzni, ami igen jól esett. Ez egy tót falu, amikor ideköltöztünk – mint mások is a nagyvárosból –, bizonytalanul méregettek minket, éreztük az elutasítást. Ez az utóbbi időszakban sokat változott, ami a mostani polgármester érdeme is. A régieket is abszolút meg lehet érteni, nekik az volt a fontos, hogy Pilisszántó meg tudja őrizni falu mivoltát, ne legyen belőle lakópark-birodalom. Sokan csak aludni járnak ki az agglomerációba, ide is: beülnek a kocsijukba, bezárják az automata garázskaput maguk mögött, a közösség életéhez meg nem tesznek hozzá semmit. Ez rettenetes, szerintem így nem érdemes ilyen helyen élni. Érthető, ha a régiek tartanak az ilyen kiköltözőktől, úgy érzik, nem tesz jót az érkezésük a közösségnek. De ők is látják, hogy sokan szívünkön viseljük a falu sorsát, teszünk azért, hogy megőrizhesse eredeti formáját. A két világ között kell megtalálni az egészséges egyensúlyt.

– Egy ismeretlen hátterű cég nemrégiben az egyik pilisi bánya újranyitásának tervével állt elő. A súlyos természetkárosítással járó beruházás ügyéből országos hír kerekedett, amiben nagy szerepet játszott az ön kisfimlje, amely a közösségi felületeken immár közel egymilliós megtekintésnél jár. Hogy áll most az ügy?
– Nyomulnak. Azt hallom sokaktól, úgyis meg fogják nyitni, úgysem lehet tenni semmit. Ez nagyon rossz hozzáállás. Sajnos elég sok az ellendrukker; nem azért, mert akarják a bányát, hanem mert nem akarják, hogy egy ilyen civil kezdeményezés sikerrel járjon, mert akkor még a végén meg kellene maguktól kérdezniük, hogy „ha ez tényleg sikerülhet, akkor én miért nem csinálok semmit?!” Ha nem jön össze, akkor meg lehet „ugye megmondtamozni”, és továbbra sem csinálni semmit. Nagyon fura ez. Itt is mondogatják, hogy „ó, ha ezt valaki fönn eldöntötte, akkor úgyis megnyitják, úgysem lehet tenni semmit”. Nem azt állítom, hogy borítékolható a győzelem, de eddig is rendesen megnehezítettük a dolgukat, és ez ezután is így lesz.

– Érez az itt élőkben annyi erőt, hogy ha tényleg elindulnak a munkagépek, kiálljanak a „szent hegyért”, és akár saját testükkel állják útját a buldózereknek?
– Ez itt bányászvidék volt, sokan még mindig azt hajtogatják, hogy „generációkon át ebből éltünk”. Csakhogy most már nem szekérrel szállítanák a követ, hanem sok-sok teherautóval. 3,1 kilométeren át haladnának az erdőben a teherkocsik, majd az idősek otthonát, egy óvodát és két iskolát érintve érnének el egy olyan lámpás kereszteződésig, ahol már most nehéz a csúcsidőszakban átjutni, aztán így érnének ki az egyébként túlterhelt 10-es útra. Teljes abszurdum, és közben az ország egyik legszebb természeti kincsét tennék tönkre. Akibe egy csepp jóérzés ragadt, annak látnia kell, hogy ez nem történhet meg így. Az ország minden részéről megmozdultak már az ügyben, bízom benne, hogy ez a keménymag továbbra is aktív marad, és ha kell, igenis odaláncolná magát a fákhoz, meg elállná a munkagépek útját.

Bővebben:
https://magyarhang.org/belfold/2019/11/03/gigantikus-botranyt-csinalnank-az-biztos/

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Sziasztok!

Íme egy kis helyzetjelentés bánya-ügyben:

- A bányacég felől továbbra sincs hír. Sajnos ez szinte biztos, hogy csupán átmeneti. 6 hónapjuk van, hogy ismét kérjék az engedély kérelem szüneteltetésének felfüggesztését. Mivel a szüneteltetés kezdete augusztus végén volt, január végéig van még idejük erre.

- Pilisszántó és Pilisvörösvár új vezetése közösen felvették a kapcsolatot egy kifejezetten erre szakosodott ügyvédi irodával, akik korábban már sikerrel szálltak szembe a C&C Propertyvel a II. kerületben, ahol ugye illegális szemétlerakás erős gyanúja merült fel velük szemben az ottani dolomit bánya "rekultivációja" kapcsán.

- Pilisvörösvár és Pilisszántó is hozott néhány olyan rendeletet, ami ellehetetlenítené a bánya megnyitását. Ezeket azért nem részletezem most, mert nem akarjuk idő előtt kiteregetni az összes kártyánkat az ügyben.

- Tudomásunk szerint a bányatársaság és a Rozmaring Kft. azon ügyeskedik, hogy minden földet megszerezzen, ami a bánya és pilisvörösvári Szent Erzsébet út között van, hogy erre járhassanak a teherautók. Ez azonban 3,2 kilométert jelentene a védett Natura 2000-es területeken (nagyrészt erdő) keresztül. Tudtommal egyelőre nem sikerült minden területet megszerezniük.

- Elég sok videóanyagot vettem már fel egy következő film elkészítéséhez, melyet, amikor időm engedi közzé fogok tenni.

- Sikerült végre beadni egy jogászok által megfogalmazott ügyfélkérelmet e-papíron keresztül az Érdi Járási Hivatalhoz, hogy természetes személyek is lehessenek ügyfelek az ügyben. Ha elfogadják, akkor meg fogom osztani a pontos szöveget és az eljárás lépéseit, hogy nektek már ne kelljen órákig szenvednetek, mire kiderítitek, mi a menete. :D

- ami a legfontosabb, a két önkormányzat, több helyi szervezet (és remélhetőleg hamarosan én/mi is) ügyfelek leszünk az ügyben, így a környezetvédelmi hatóságnak kötelessége azonnal értesíteni minket, ha a cég újraindítja az eljárást, így mi azonnal tudunk reagálni és meg tudjuk szervezni a következő tiltakozó akciót.

Szóval, a csend nem azt jelenti, hogy csüggedünk! Sőt! Ugrásra készek vagyunk, mert nem adjuk a Pilist!

Üdv,
Márk

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Miközben az amazóniai őserdőkért világszerte összefogtak az emberek, Európa közepén is veszélyben vannak az erdők. A Pilisben van egy évtizedek óta elhagyott kőbánya, amit a természet már vissza is foglalt. A környékét Natura 2000 védett övezetté nyilvánították, de a védelemből a bánya valahogy kimaradt.

A főváros tüdejének is nevezett Pilis hegységben egy, látszólag értéktelennek tűnő kőzet miatt feszülnek most egymásnak az indulatok. Ez a kőzet ugyanis könnyen törik. És így kitűnő alapanyaga az útépítéseknek.

Az itt élők azonban nem akarják, hogy robbantásos eljárással elbontsák ezt a hegyet, és kivágjanak körülbelül 15 ezer fát. Ennek az akaratnak hangot is adtak egy lakossági fórumon.

Jogilag a bányát újra lehet nyitni, így az önkormányzatok csak a környezetében lévő területek miatt aggódhatnak. Az illetékes nemzeti park véleménye szerint ugyanis fontos élőhelyek semmisülhetnek meg, és több itt élő állatfaj is eltűnhet, ahogy azt a bányától alig pár száz méterre lévő Pilisszántó polgármestere mondta. Csicsmanczai Tamásné szerint a bányatulajdonos nem egyeztetett az önkormányzattal.

„Az önkormányzatot egyáltalán senki nem kereste. Sem a befektető, sem pedig az, aki a tanulmányt készítette”. A polgármester arra kérte a civileket, hogy tegyenek meg mindent a nyitás ellen.

Az egyik helyi aktivista, McMenemy Márk szerint

„Ez egy nagyon magas környezeti értéket képviselő erdő. Itt a bánya körül minden terület Natura 2000-es besorolású. Maga a bánya csak azért nem az, mert mivel bányának van minősítve, így azt nem lehetett a Natura 2000 alá vonni. Itt mindenhol nagyon értékes területek vannak, a bányamunkálatok pedig nem úgy zajlanak, hogy innen elteleportálják a murvát, azt innen ki kell vinni, ezzel nyilvánvalóan az egész környezetet erőteljesen szétrombolnák.”

Az Euronews is kereste a befektetőt, de a bonyolult tulajdonosi szerkezetű cég képviselője nem tudott nyilatkozni az ügyben. Azonban úgy tűnik, a civilek egy csatát már megnyertek.

Miután a bányanyitás tervei napvilágra kerültek, hatalmas civil ellenállás szerveződött. Ezután nem sokkal a bányatulajdonos úgy döntött, egyelőre leállítja a bányanyitást.
... https://hu.euronews.com/2019/08/29/banyavita-a-pilisben-egyelore-nem-nyitjak-meg-a-kobanyat

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Pilisvörösvár II. mészkőbánya - kisfilm (PilisTV):
https://www.youtube.com/watch?v=u33SDxUb-Ns

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Nunkovics Tibor, a Jobbik környezetvédelmi politikusa zöld kihívás elé állítja a legnagyobb ellenzéki parlamenti frakciót; a jobbikos politikusoknak azt kell megmutatniuk, mit tesznek a mikrokörnyezetük megóvása érdekében. A parlamentbe néhány héttel ezelőtt bekerült fiatal politikus azzal is példát mutatott, hogy elkezdte visszaszorítani a Jobbik-frakció műanyagpalack-felhasználásnak mennyiségét. Nunkovics Tibort kérdeztük.

Honnan jött a green challenge ötlete?

A közösségi médiában számos kihívással lehet találkozni, amelyek gyakran csak egymás szórakoztatására történnek. A Jobbikban viszont úgy gondoltuk, hogy szólhatna ez a környezetvédelemről, és bemutathatnánk, hogy mi, politikusok, a mindennapi életvitelünkkel hogyan járulunk hozzá fenntarthatósághoz, például hol és hogyan vásárolunk, mennyi műanyaghulladékot termelünk. Vannak nagyon fontos, mégis apró fortélyok, amelyeket – némi odafigyeléssel - mindenki tud alkalmazni a hétköznapokban. Tippekkel szeretnénk hozzásegíteni az embereket, hogyan tudják megóvni a saját mikrokörnyezetüket.

-- Nyilván, a klímaváltozás hatásait globálisan kell kezelni, ugyanakkor a hatások visszaszorításáért helyi szinten is lehet tenni, például rákényszeríteni a nagyvállalatokat, hogy kevesebb műanyagot állítsanak elő, illetve fogják vissza az élelmiszer pazarlást.

Milyen vállalások lesznek?

Én például kulacsból iszom a vizet, nem szeretem a műanyagpalackokat. Persze, az nem várható el senkitől, hogy ha a nagy hőségben megszomjazik, ne menjen be egy boltba, és vásároljon egy félliteres ásványvizes palackot, hiszen annak egészségügyi okai is vannak. Nem tartom magam szuperzöldnek, és az sem várható el, hogy 100 százalékban csökkentsük a műanyag-felhasználást, ugyanakkor azt lépésről-lépésre racionalizálnunk kell.

Nyár közepén lettem országgyűlési képviselő, és az egyik első dolgom az volt, hogy jeleztem a frakcióvezetés felé, folyamatosan csökkenteni kell a műanyagpalackjaink felhasználásának számát, egészen addig, amíg el nem érjük a nullát. Örömmel látom, ez a folyamat elindult, többek között köszönhetően annak is, hogy növeltük az ivóvíz automatáink számát.

Egyébként a Jobbik frakciójának jelentős része részt fog venni a zöld kihívásunkban. Én is kíváncsian várom, hogy a frakciótársaim mivel készülnek. Sokan mondták, hogy már most megvan a saját ötletük, ami szerintem bizonyítja, a magyar társadalom jelentékeny részében érzékelhető a zöld gondolkodás, csak egy kicsit fel kell azt erősíteni. Mi ehhez biztosítunk szakmai hátteret, muníciót. Egy-egy kihívás teljesítésére három nap áll a rendelkezésre, az eredményeket pedig megosztjuk a közösségi médiában.

Ha már az egyéni felelősségvállalásról beszéltünk, az egy országgyűlési képviselőtől sokszorosan elvárható lenne.

-- Szerintem is. Egy politikusnak a munkássága a példamutatásból kell álljon, mértékletességre kell törekednie, és meg kell mutatnia, hogy becsületesen szolgálja az embereket. Igaz ez a környezettudatosságra és a korrupcióra is.

Ha az emberek azt látják, hogy egy olyan politikus, akit esetleg tisztelnek, akinek követik a munkásságát, tesz a mikrokörnyezete megóvásáért, az gondolatébresztő lesz szélesebb rétegekben is.

Ezeket a tapasztalatokat hogyan lehet majd érvényesíteni a politikai színtéren annak érdekében, hogy valódi változás történjék?

A környezetvédelem lehet egy közös pont, hiszen a klímaváltozás elleni küzdelem pártpolitikán felüli kérdés. Az ellenzéki oldalon vannak olyan politikusok, akik visznek zöld ügyeket, ugyanakkor a jobboldalon a Jobbik az egyetlen politikai erő, aki már hosszú évek óta foglalkozik a környezetvédelem fontosságával, Kepli Lajos nagyon sokat tett ehhez hozzá. Persze, jó lenne ezt az öko tudatosságot a kormánypártokra is kiterjeszteni: reméljük, ha egy-egy zöld kihívás eltalál egy kormánypárti képviselőt, akkor azt meg fogja csinálni, és ő is értékelni fogja a hasznosságát.

https://alfahir.hu/2019/08/31/nunkovics_tibor_zold_kihivas_jobbik_kornyezetvedelem_muanyagszemet_interju

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Nyilatkozat - 2019. szeptember 03., kedd

Itt az idő bizonyítani! Én megtettem, amit kellett!

Múlt héten egy közmeghallgatást tartottak Pilisvörösváron, illetve tartottak volna, ha megjelenik az a beruházó, aki Pilisvörösvár és Pilisszántó között szeretne megnyitni egy 30 éve bezárt külszíni kőfejtőt. Szép számmal jelentek meg a helyiek és környékbeliek a - nevezzük akkor így - lakossági fórumon.

Az eseményre természetesen én is elmentem, hiszen nem is lakom messze Pilisvörösvártól, másrészt a párt környezetvédelemért felelős politikusaként igyekszem minél több ilyen eseményre személyesen is ellátogatni.

Az eseményen felszólalt Hadházy Sándor, a Fidesz térségi országgyűlési képviselője, aki elmondta, hogy ő sem támogatja az újranyitást.

Jómagam nem tartottam fontosnak, hogy reflektorfénybe kerüljek és felszólaljak, helyette inkább megkezdtem a munkát. Az egyik főszervezővel, McMenemy Márkkal beszélgettem arról, miként lehetne elejét venni a dolognak ebben az esetben, de akár más bezárt bányák esetében is. Ígéretet tettem egy törvénymódosítási javaslat benyújtására, amire Hadházy Sándort is meg fogok hívni.

Örömmel jelentem, hogy ez a mai napon megtörtént!

Benyújtottam a képeken látható törvénymódosítási javaslatot, amelyre meghívtam aláírónak Hadházy Sándor képviselőtársamat is. Most mutatkozik meg, hogy ki az, akinek csak a szája jár és ki az, aki cselekszik is!

Remélem képviselő úr támogatni fogja a javaslatot, aminek aláírására 3 napot adtam neki. Ennyi idő bőven elég az áttanulmányozásra, módosító javaslattételre, valamint magára az aláírásra. Erről levélben is értesítettem Hadházy Sándort. Amennyiben nem írja alá 3 napon belül, úgy kénytelen leszek egyedül benyújtani.

Emellett pedig a holnap napon egy a Pilis védelméről szóló határozati javaslatot is be fogok nyújtani.

Az eddigiekről bővebben: https://www.youtube.com/watch?v=y8xPXC6l6Ok

Kíváncsian várom a választ!

Nyilatkozat:
http://autovezetes.network.hu/kepek/z__kozlemenyek_sajtoanyagok/fakat_ne_banyat_a_pilisbe_nunkovics_tibor__a_banyaszatrol_szolo__torveny_modositasa
-- Fákat, ne bányát a Pilisbe (Nunkovics Tibor - A bányászatról szóló ... törvény módosítása)

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Kiegészítések a videóhoz:
-- leendő bánya nem háromszor akkora, inkább 8-10-szer akkora lenne,
-- a kitermelés módját sem lehet a régihez hasonlítani. Anno kéziszerszámokkal, és lovaskocsikkal zajlott a kitermelés, most pedig robbantással és napi 10-15 teherautóval zajlana.

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=D5UkIXSyT6o

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Fákat, ne bányát a Pilisbe

Sziasztok!

Ígértem nektek egy kommentárt, de annyira sok üzenetet kaptam, annyian kerestetek - ami szuper persze - hogy nem volt időm eddig rá.

Először is, óriási köszönet azoknak, akik aláírták a petíciót, ami már 21 000 fölött jár, és hiszem, hogy lesz ez még 50e is, hisz ez a rengeteg alig 48 óra alatt gyűlt össze.Szóval, ha tudjátok, még osszátok.

Ahogy gondolom tudjátok, a bányát újranyitni készülő C&C Property Holding Zrt. az utolsó pillanatban kérte a környezetvédelmi hivataltól az engedélykérelem szüneteltetését, így képviselőik a 27.-i közmeghallgatáson sem jelentek meg sajnos. Pedig lett volna jó néhány kérdése az ott összegyűlt, joggal dühös 300 embernek. Ezt persze jó hírként is tekinthetjük, hiszen első körben - úgy tűnik - meghátráltak. Ez azonban lehet stratégiai húzás is. Megvárják, amíg kicsit elülnek az indulatok, csökken a média- és közfigyelem, illetve lemennek az önkormányzati választások és utána újra, új stratégiával folytatják gyalázatos tervüket.

Ezért NAGYON FONTOS, hogy nem dőlhetünk hátra mi sem! Ahogy Gromon István, Pilisvörösvár polgármestere is mondta: a békére kell készülnünk, de szárazon kell tartanunk a puskaport. És ezúton is nagyon köszönjük neki is, és Csicsmanczai Tamásnénak, Pilisszántó polgármesterének is, hogy ilyen eltökéltek ők is az ügyben. Arra kell törekedjünk, hogy az emberek továbbra is foglalkozzanak az üggyel, még többen aláírják a petíciót, és a nagypolitikában is terítéken legyen az ügyünk - amire több ígéretet is kaptunk - és törvényileg mondják ki, nem lehet bányát nyitni vagy újranyitni a helyi önkormányzatok és lakosok teljes konszenzusa nélkül. És, hogy a Pilis egy fokozottan védett terület!!

Semmilyen anyagi érdek nem lehet fontosabb, mint az emberi- és környezeti egészség és utódaink jövője!

Szóval, kérlek Benneteket, maradjatok velünk, tartsátok életben ezt a lángot, mert nem gyakran fordul elő kis hazánkban, hogy polgári összefogással ilyen nagy eredményt tudjunk elérni.

Terveink közt szerepel egy kifejezetten a térség környezeti értékeit képviselő hivatalos egyesület létrehozása valamint folyamatos események szervezése a bánya területén, amiről mindig itt fogunk Benneteket tájékoztatni.

Ha szeretnétek Nekünk írni vagy kérdeznétek, ide írjatok, de legyetek türelemmel, mert hála Istennek, nagyon sok a levél, az üzenet, és ugye azért mással is kell foglalkoznunk, szóval nem biztos, hogy azonnal tudunk reagálni. De igyekszünk.

Higgyétek el, együtt hegyeket tudunk megmozgatni - illetve ebben az esetben hegyeket tudunk helyben tartani!

Köszönettel,

McMenemy Márk, Pilisszántó, Föld bolygó, 2019.

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Újranyitná a régi mészkőbányát Pilisvörösváron egy cég | 2019.08.27.
https://www.mediaklikk.hu/kulturalis-hirado-videok/video/2019/08/27/ujranyitna-a-regi-meszkobanyat-pilisvorosvaron-egy-ceg/#

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Polgármesteri közlemény a „Pilisvörösvár II. – mészkő” védnevű bánya újranyitásával kapcsolatos ma esti közmeghallgatásról
2019. augusztus 27.

Tisztelt Pilisvörösvári Polgárok!

A „Pilisvörösvár II. – mészkő” védnevű bánya újranyitását kérelmező C&C Property Holding Kft. a mai napon kérte a Környezetvédelmi Hatóságnál (Pest megyei Kormányhivatal Érdi Járási Hivatala Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztálya) a folyamatban lévő eljárás szüneteltetését.

A hatóság a mai napon, 2019. 08. 27-én kelt végzésében a kérelemnek helyt adott, és a Pilisvörösvár, 047/1 hrsz.-ú ingatlanon található „Pilisvörösvár II. – mészkő” védnevű bányatelekre vonatkozó teljesítményértékelési eljárás szüneteltetéséről döntött. A végzést a Kormányhivatal a hivatalos honlapján közzé is tette: http://www.kormanyhivatal.hu/hu/pest/hirdetmenyek/pest-megyei-kormanyhivatal-erdi-jarasi-hivatal-kornyezetvedelmi-es-termeszetvedelmi-foosztaly-pe-ktf-22230-1-2019

A végzésben nem szerepel az, hogy a felfüggesztés miatt a mai közmeghallgatás elmarad, de szerepel benne az, hogy „az Ákr. 43. § (4) bekezdése értelmében a szüneteltetést megállapító döntést megelőzően hozott függő hatályú döntéshez joghatás nem kapcsolódik.”

Ez azt jelenti, hogy a mai fórum bár meg lesz ugyan tartva, de nem bír joghatással a szüneteltetett eljárásra.

Mindezek ellenére buzdítok mindenkit, hogy a meghirdetett közmeghallgatásra jöjjön el, szóljon hozzá, tegyünk föl minél több kérdést a kormányhivatali ügyintézőknek. Az önkormányzat a közmeghallgatásról jegyzőkönyvet készít, és az alapján folytatja a küzdelmet annak érdekében, hogy közös erővel megvédjük településünket a tervezett bányanyitással kapcsolatos mindenféle káros hatástól.

http://pilisvorosvar.hu/bejegyzesek/vorosvari/aktualis/polgarmesteri-kozlemeny-a-pilisvorosvar-ii-meszko-vednevu-banya-banya-ujranyitasaval-kapcsolatos-ma-esti-kozmeghallgatasrol/
Pilisvörösvár, 2019. 08. 27. | PM

Válasz

M Imre üzente 4 éve

Előzmény

A Pilis egy csoda. Ezt a legtöbb ember, aki itt él, aki visszajár ide azonnal érzi.De vannak akik számára ez is csak egy hasznot hozó üzlet.Nem erdőt látnak, hanem faanyagot, nem mezőt csak építési telket és nem hegyet látnak, hanem bányát.

A C&C Property Holding Kft jelenleg azon fáradozik, hogy újranyisson egy régi bányát, itt a Pilis szívében, Natura 2000-es besorolású területek közepén.

Hogy ez miért baj? Mert az ilyen külszíni bányák ritkán szoktak diszkrétek, csendesek és környezetkímélők lenni.Rendszeres robbantások, nehézgépek és kőzúzók zaja, por és rengeteg kivágott fa. Több ezer idős fát ki akarnak vágni, hogy meg tudják kezdeni a fejtést ezen a három hektáros - vagyis 30 000 m2-es - területen. Minden itt fészkelő madarat és eddig békésen élő állatot el kell üldözni. Mindezt most, amikor lassan nincs nagyobb kincs, mint egy ép erdő!!

És akkor még a szállításról nem is beszéltünk! Hiszen a kitermelt anyagnak ki is kell kerülnie innen, amit csak Piisvörösvár felé, az erdőn keresztül tudnak megtenni közel 3 kilométeren át dübörögve és pöfögve a fák között. Vagy Pilisszántó felé, alig 100 méterre érintve a lovastanyákat és mindössze 350 méterre a lakóépületektől. Hogy aztán felhajtsanak az egyébként is borzalmasan túlterhelt 10-es útra még jobban ellehetelenítve a Pilisvörösvári lakók életét.

De ne aggódjunk, van terv a rekultivációra is! Miután 20 év alatt elbontották az egész hegyoldalt, a keletkezett krátert szépen megtöltik építési hulladékkal, vagyis sittel és simítanak rá egy kis földet. Alig kell majd hozzá egy évszázad és minden, olyan lesz, mint régen.

"Nem, ilyet nem lehet csinálni!" Gondolhatná az ember. De sajnos lehet. Legalábbis, ha hagyjuk! Ugyanis jogilag még komplex hatástanulmányt sem kell készíteniük. Hiába, hogy egyik település önkormányzata sem kér a beruházásból. Az eljáró hatóságok azt mondják, hogy mivel a bánya korábban csak szüneteltetve lett és nem bezárva, ezért a jogszabályok ezt nem írják elő. ...

És mindezt miért?! Biztos valami ritka ásványért, amit a világon csak itt lehet megtalálni. Hát nem, zúzott kőért vagyis murváért. 7000 forint köbméterért. Azaz 7 forint kilóért! Ezek az emberek úgy gondolják, hogy ez az erdő, ezek a fák, a benne lévő élőlények, a környék nyugalma, az utak épsége a levegő tisztasága nem ér többet 7 forint/ kilónál.

Ez most tényleg rajtunk múlik. Ha mi emberek, akiknek fontos a természet és hogy a gyerekeinknek még legyen hol élniük, nem teszünk valamit, akkor nem lesz, ami megállítsa őket. Ezt nem szabad hagynunk.

https://www.peticiok.com/fakat_a_pilisbe_ne_banyat?s=63197158
Írd alá a petíciót, mutassuk meg, hogy nem fogjuk ölbetett kézzel nézni, hogy aprópénzre váltják a gyerekeink jövöjét!

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=DzF4hMRtdV0

Válasz